CSP jau vairākus gadus sadarbojas ar laikrakstu “Dienas Bizness” žurnāla “TOP 500 Latvijas lielākie uzņēmumi” veidošanā, sniedzot datus par lielākajiem eksportētājiem un importētājiem pēdējā gadā, kā arī Latvijas lielāko uzņēmumu apbalvošanas ceremonijā pasniedz speciālbalvu par teicamu sadarbību.

Reizi gadā CSP ir jāpieņem grūts un izsvērts lēmums – kuram uzņēmumam īpaši pateikties par sadarbību, jo kandidātu ir daudz. Piemēram, 2020. gadā 30 tūkstoši jeb ceturtā daļa no visiem ekonomiski aktīvajiem uzņēmumiem Latvijā regulāri CSP sniedza informāciju.

Mums ir tradīcija katru gadu pateikties vienam uzņēmumam, ar kuru bijusi teicama sadarbība. Izvēle ir sarežģīta, jo ir ļoti daudz uzņēmumu, kas disciplinēti sniedz statistikas pārskatus. Mēs abpusēji ieklausāmies uzņēmumu darbinieku un CSP datu vācēju saziņā, lai šī partnerība veidotos veiksmīga un konstruktīva. Katru gadu sarežģīto un izsvērto izvēli par vienu konkrētu uzņēmumu pieņem darbinieki, kuri ikdienā sazinās ar uzņēmumu pārstāvjiem.

Izskanēja daudz labu vārdu par to, kā notiek sadarbība ar DLRR – abpusēja izpratne, pārskati tiek sagatavoti kvalitatīvi un laicīgi, līdz ar ko dati nonāk CSP datubāzē un tālāk – datu analītiķu rokās. Sadarbība un komunikācija ir teicama, kas ir pats augstākais novērtējums. Īpaši novērtējam to, ka DLRR kā vienīgais no uzņēmumiem sniedz konsolidētos pārskatus – t.i. gan par sevi, gan saviem meitas uzņēmumiem. Tie veido datus gan par valsti kopumā, gan pēc iesniegšanas “Eurostat” tiek izmantoti Eiropas ekonomikas vērtēšanā,” pasniedzot ikgadējo CSP balvu, teica Aija Žīgure.

CSP balvu par teicamu sadarbību kvalitatīvas statistikas nodrošināšanā saņēmuši:

 • 2023. gadā AS “Preiļu siers”
  CSP 2023. gada balvas foto
 • 2022. gadā SIA “Rimi Latvia”
  CSP 2022. gada balvas pasniegšanas kopbilde
 • 2021. gadā Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīca
Balvas attēls
 • 2020. gadā SIA “Tolmets”,
Kolāžā no online balvas pasniegšanas ceremonijas
 • 2019. gadā VAS “Latvijas Dzelzceļš”
 • 2018. gadā Jāņa Rozes apgāds (par sadarbību statistikas veidošanā 100 gadu garumā)
 • 2017. gadā SIA “Lattelecom” un AS “Smiltenes piens”
 • 2016. gadā AS “Latvijas Finieris”
 • 2015. gadā AS “Grindeks”
  CSP priekšniece Aija Žīgure 2015.gadā pasniedza diplomu par teicamu sadarbību kvalitatīvas statistikas nodrošināšanā AS “Grindeks”