CSP jau vairākus gadus sadarbojas ar laikrakstu “Dienas Bizness” žurnāla “TOP 500 Latvijas lielākie uzņēmumi” veidošanā, sniedzot datus par lielākajiem eksportētājiem un importētājiem pēdējā gadā, kā arī Latvijas lielāko uzņēmumu apbalvošanas ceremonijā pasniedz speciālbalvu par teicamu sadarbību.

Reizi gadā CSP ir jāpieņem grūts un izsvērts lēmums – kuram uzņēmumam īpaši pateikties par sadarbību, jo kandidātu ir daudz. Piemēram, 2020. gadā 30 tūkstoši jeb ceturtā daļa no visiem ekonomiski aktīvajiem uzņēmumiem Latvijā regulāri CSP sniedza informāciju.

“Man ir patiess prieks, ka, neskatoties uz šo sarežģīto laiku, ir izdevies šo tradīciju saglabāt un rast iespēju kādam no mūsu partneriem pateikt paldies par sadarbību. Mēs dzīvojam bagātā datu laikmetā, kad ir ļoti būtiski, lai no uzņēmējiem iegūtie dati būtu savlaicīgi un pareizi un lēmumu pieņēmējiem tie būtu pietiekoši ātri pieejami.

Pavasarī, sākoties pandēmijai, bažījāmies, ka atbildētība varētu būt iedragāta un dati nepienākt savlaicīgi, tomēr ar gandarījumu varu teikt, ka tas nenotika un biznesa vidē ir atbildīga attieksme pret šo valstisko pienākumu. Datu nozīme nākamgad tikai pieaugs, jo izmaiņas biznesa vidē ir dramatiskas. Paldies, ka uzņēmēji novērtē šo pienākumu un ir ļoti atbildīgi pret to attiekušies,” pasniedzot CSP balvu par sadarbību 2020. gadā, teica Aija Žīgure.

CSP balvu par teicamu sadarbību kvalitatīvas statistikas nodrošināšanā saņēmuši:

  • 2020. gadā SIA “Tolmets”,
Kolāžā no online balvas pasniegšanas ceremonijas
  • 2019. gadā VAS “Latvijas Dzelzceļš”
  • 2018. gadā Jāņa Rozes apgāds (par sadarbību statistikas veidošanā 100 gadu garumā)
  • 2017. gadā SIA “Lattelecom” un AS “Smiltenes piens”
  • 2016. gadā AS “Latvijas Finieris”
  • 2015. gadā AS “Grindeks”
    CSP priekšniece Aija Žīgure 2015.gadā pasniedza diplomu par teicamu sadarbību kvalitatīvas statistikas nodrošināšanā AS “Grindeks”