Tautas skaitīšanas logo

Latvijas 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanas galvenie rezultāti

2021. gadā Latvijā pirmo reizi tautas skaitīšana notika, izmantojot tikai administratīvos datus. Grāmatā ir apkopoti 2021. gada Tautas skatīšanas galvenie rezultāti.
Skatīt vairāk

Katrs trešais nodarbinātais – rīdzinieks

2021. gada sākumā Latvijā bija 877,1 tūkst. nodarbināto jeb 55,2 % no visiem darbspējas vecumu sasniegušajiem pastāvīgajiem iedzīvotājiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanas dati.
Skatīt vairāk

Nodarbināto ar augstāko izglītību īpatsvars pieaug

2021. gada sākumā Latvijas darba tirgū no 820,5 tūkst. nodarbinātajiem 25 un vairāk gadu vecumā 41,2 % bija ar augstāko izglītību, liecina 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanas dati.
Skatīt vairāk

Mājokļa vidējā platība uz vienu iedzīvotāju palielinās

2021. gada sākumā Latvijā bija 1 063 939 tradicionālie mājokļi (dzīvokļi vai privātmājas)1, un no tiem 811 tūkst. jeb 76,2 % mājokļu apdzīvo Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji. Apdzīvota tradicionālā mājokļa vidējā platība uz vienu iedzīvotāju ir 32,3 m2.
Skatīt vairāk

Tautas skaitīšanas rezultāti par iedzīvotājiem pieejami detalizācijā līdz pat hektāram

Publicēti pirmie 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanas rezultāti kvadrātkilometra un hektāra tīklojumā. Dati par demogrāfiskajiem rādītājiem šādā detalizācijā pieejami oficiālās statistikas portāla karšu pārlūkā un Latvijas Atvērto datu portālā
Skatīt vairāk

Latvijā katrā ceturtajā mājsaimniecībā dzīvo vismaz viens bērns

2021. gada sākumā Latvijā bija 824,8 tūkst. privāto mājsaimniecību1, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) tautas un mājokļu skaitīšanas2 dati. No visām Latvijas mājsaimniecībām 217,3 tūkst. jeb 26,3 % dzīvo vismaz viens nepilngadīgs bērns.
Skatīt vairāk

Iedzīvotāju skaits samazinās straujāk

2021. gada sākumā Latvijā dzīvoja 1 milj. 893 tūkst. iedzīvotāju – par 14,5 tūkst. mazāk nekā pirms gada. “Iedzīvotāju skaita samazinājums pēdējā gada laikā pielīdzināms pašreizējam Cēsu iedzīvotāju skaitam
Skatīt vairāk

Tautas skaitīšanas konference jau šodien

Jau pēc nedēļas, 28. maijā, notiks CSP un LU kopīgi rīkota tautas un mājokļu skaitīšanai veltīta starptautiska konference “Datu vērtība sabiedrībai digitālajā laikmetā".
Skatīt vairāk

Notiks tautas skaitīšanai veltīta konference

28. maijā no pl. 10.00 notiks tautas skaitīšanai veltīta tiešsaistes konference Datu vērtība sabiedrībai digitālajā laikmetā, kurā tiks diskutēts par tādiem jautājumiem kā datu reģistri, to atvēršana un detalizācija, kā arī par juridiskajiem aspektiem.
Skatīt vairāk

Latvijas Universitāte aicina pieteikties tautas skaitīšanas datu hakatonam

No 12. līdz 14. maijam Latvijas Universitāte sadarbībā ar Centrālo statiskas pārvaldi rīkos tautas skaitīšanas datu hakatonu “Alternatīvā tautas skaitīšana”.
Skatīt vairāk

Katrai otrajai jaunajai sievietei Latvijā ir augstākā izglītība

2019. gada sākumā no visām Latvijas sievietēm 25–34 gadu vecumā 51,1 % bija augstākā izglītība, starp vīriešiem – vien 28 %. No visiem augstāko izglītību ieguvušajiem šajā vecumā 0,5 % bija doktora grāds.
Skatīt vairāk

2021. gada tautas skaitīšana ir sākusies

2021. gads ir tautas skaitīšanas gads, kas no iepriekšējiem tautas skaitīšanas gadiem atšķirsies ar to, ka Centrālās statistikas pārvaldes intervētāji nedosies klātienē aptaujāt iedzīvotājus un tiem nebūs jāaizpilda arī elektroniskās anketas.
Skatīt vairāk

Pirmo reizi uz administratīviem datiem balstīta tautas un mājokļu skaitīšana

2021. gadā Latvijā pirmo reizi tautas un mājokļu skaitīšana tiks veikta, izmantojot tikai administratīvos datus, tādējādi pievienojoties attīstīto Ziemeļvalstu grupai, kuras piemēram tā vēlas sekot.
Skatīt vairāk

Tautas skaitīšanai Latvijas Republikā – 100

Šogad aprit 100 gadi kopš pirmās tautas skaitīšanas neatkarīgā Latvijā. Tautas skaitīšana ir praktiski vienīgā detalizētu visaptverošu datu ieguves metode par iedzīvotājiem, viņu ģimenēm un mājokļiem iespējami mazākā teritoriālā dalījumā ‒ par katru novad
Skatīt vairāk

Latvijā 43,2 % ģimeņu aug nepilngadīgi bērni

Gatavojoties 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanai no administratīvajiem datu avotiem, Centrālā statistikas pārvalde (CSP) uzsāk publicēt statistiku par ģimenēm un iedzīvotāju izglītības līmeni, kā pirmos publicējot datus par ģimenes rādītājiem 2020. g
Skatīt vairāk