Tautas skaitīšanas logo

Katrai otrajai jaunajai sievietei Latvijā ir augstākā izglītība

2019. gada sākumā no visām Latvijas sievietēm 25–34 gadu vecumā 51,1 % bija augstākā izglītība, starp vīriešiem – vien 28 %. No visiem augstāko izglītību ieguvušajiem šajā vecumā 0,5 % bija doktora grāds.
Skatīt vairāk

2021. gada tautas skaitīšana ir sākusies

2021. gads ir tautas skaitīšanas gads, kas no iepriekšējiem tautas skaitīšanas gadiem atšķirsies ar to, ka Centrālās statistikas pārvaldes intervētāji nedosies klātienē aptaujāt iedzīvotājus un tiem nebūs jāaizpilda arī elektroniskās anketas.
Skatīt vairāk

Pirmo reizi uz administratīviem datiem balstīta tautas un mājokļu skaitīšana

2021. gadā Latvijā pirmo reizi tautas un mājokļu skaitīšana tiks veikta, izmantojot tikai administratīvos datus, tādējādi pievienojoties attīstīto Ziemeļvalstu grupai, kuras piemēram tā vēlas sekot.
Skatīt vairāk

Tautas skaitīšanai Latvijas Republikā – 100

Šogad aprit 100 gadi kopš pirmās tautas skaitīšanas neatkarīgā Latvijā. Tautas skaitīšana ir praktiski vienīgā detalizētu visaptverošu datu ieguves metode par iedzīvotājiem, viņu ģimenēm un mājokļiem iespējami mazākā teritoriālā dalījumā ‒ par katru novad
Skatīt vairāk

Latvijā 43,2 % ģimeņu aug nepilngadīgi bērni

Gatavojoties 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanai no administratīvajiem datu avotiem, Centrālā statistikas pārvalde (CSP) uzsāk publicēt statistiku par ģimenēm un iedzīvotāju izglītības līmeni, kā pirmos publicējot datus par ģimenes rādītājiem 2020. g
Skatīt vairāk