Tautas skaitīšanas 2021 logo

Stiprinot partnerību ar akadēmisko sektoru, 21. oktobrī Centrālā statistikas pārvalde sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Latvijas Darba devēju konfederāciju turpināja pērn iesākto diskusiju par tautas skaitīšanas rezultātiem.

“Šoreiz paplašinām tēmu loku – papildus 2021. gada tautas skaitīšanas pēdējiem rādītājiem par iedzīvotāju izglītību un ekonomisko aktivitāti pārrunāsim arī aktualitātes CSP veiktajos un plānotājos sociālās statistikas apsekojumos. Jau ilgus gadus sadarbojamies ar akadēmisko vidi un novērtējam pētnieku interesi par mūsu datiem. Arī Eiropas statistikas diena, ko atzīmē 20. oktobrī, šogad mudina patiesības meklējumos izmantot statistiku, kas iet vienā solī ar sabiedrību,” diskusijas ietvaru iezīmēja CSP priekšniece Aija Žīgure. Diskusija notika tiešsaistē platformā MS Teams.

2021. gadā norisinājās pirmās CSP un zinātnes jomas pārstāvju “akadēmiskās brokastis”, kas tika veltītas pirmajiem 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanas rezultātiem. Pasākums sniedza iespēju ne vien informēt par aktuālajiem datiem, metodikas maiņu un pētniecībai pieejamajām datu kopām, bet arī saņemt atgriezenisko saiti par pētnieku vajadzībām. “Akadēmisko brokastu” mērķis ir informēt akadēmisko sektoru par sociālās statistikas aktualitātēm un veidot dialogu, lai saprastu pētnieku intereses, kā arī rosināt jaunu sākumu kopīgiem pētniecības projektiem.

Diskusijas prezentācijas un ieraksts pieejams šeit

Mediju jautājumi:
Informācijas un komunikācijas daļa
E-pasts: media@csp.gov.lv
Tālr.: 67366989, 27880666

Papildu informācija:
Sigita Purona-Sida
Sociālās statistikas metodoloģijas daļa
E-pasts: Sigita.Purona-Sida@csp.gov.lv
Tālr.: 67366806