Raimonda Lapiņa portrets

No 2024. gada 1. februāra Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) priekšnieka amatā ir pārcelts Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra vietnieks Raimonds Lapiņš.

Raimondam Lapiņam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze valsts pārvaldē un uzņēmējdarbības veicināšanā, starptautiskās sadarbības veidošanā, pārmaiņu vadībā un finanšu plānošanā un vadībā.

“Esmu pagodināts uzņemties Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja lomu un vēlos virzīt mūsu iestādi uz nākotni, kurā dati ne tikai informē, bet arī veicina izpratni un dod iespēju mūsu sabiedrībai piedalīties svarīgu lēmumu pieņemšanā. Turpmākajos gados Statistikas pārvaldē es koncentrēšos uz cilvēkkapitāla attīstību, digitalizācijas un mākslīgā intelekta rīku ieviešanu, kā arī inovācijas veicināšanu statistikā, lai nodrošinātu, ka mūsu dati kalpo par Latvijas izaugsmes un attīstības stūrakmeni. Kopā mēs strādāsim, lai veicinātu Latvijas statistikas pārvaldes klātbūtni Latvijā un pasaulē, vienlaikus saglabājot nelokāmu apņemšanos CSP darbā nodrošināt datu drošību, ilgtspēju un sociālo atbildību,” uzsver Raimonds Lapiņš.

Kopš 2015. gada R. Lapiņš pildījis EM valsts sekretāra vietnieka amata pienākumus, vadot Eiropas Savienības fondu investīciju atbalsta programmu plānošanu un izstrādi, tautsaimniecības struktūrpolitikas, uzņēmējdarbības un inovāciju attīstības politiku izstrādi. Vienlaikus pildījis par CSP darbu atbildīgās amatpersonas pienākumus. Iepriekšējā darba pieredzē R. Lapiņš pildījis arī Latvijas Vides investīciju fonda valdes priekšsēdētāja, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Programmu sadarbības iestādes vadītāja, kā arī vairāku EM vidēja līmeņa vadītāja amatu pienākumus.

Mediju jautājumi:

Komunikācijas daļa
media [at] csp.gov.lv