Jaunumi
Balvas attēls

20. decembrī Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) priekšniece Aija Žīgure Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīcai (DLRR) tiešsaistē pasniedza ikgadējo CSP balvu par teicamu sadarbību kvalitatīvas statistikas nodrošināšanā 2021. gadā.

"Mums ir tradīcija katru gadu pateikties vienam uzņēmumam, ar kuru bijusi teicama sadarbība. Izvēle ir sarežģīta, jo ir ļoti daudz uzņēmumu, kas disciplinēti sniedz statistikas pārskatus. Mēs abpusēji ieklausāmies uzņēmumu darbinieku un CSP datu vācēju saziņā, lai šī partnerība veidotos veiksmīga un konstruktīva. Katru gadu sarežģīto un izsvērto izvēli par vienu konkrētu uzņēmumu pieņem darbinieki, kuri ikdienā sazinās ar uzņēmumu pārstāvjiem.

Izskanēja daudz labu vārdu par to, kā notiek sadarbība ar DLRR – abpusēja izpratne, pārskati tiek sagatavoti kvalitatīvi un laicīgi, līdz ar ko dati nonāk CSP datubāzē un tālāk – datu analītiķu rokās. Sadarbība un komunikācija ir teicama, kas ir pats augstākais novērtējums. Īpaši novērtējam to, ka DLRR kā vienīgais no uzņēmumiem sniedz konsolidētos pārskatus – t.i. gan par sevi, gan saviem meitas uzņēmumiem. Tie veido datus gan par valsti kopumā, gan pēc iesniegšanas “Eurostat” tiek izmantoti Eiropas ekonomikas vērtēšanā", pasniedzot ikgadējo CSP balvu, teica Aija Žīgure.

DLRR valdes locekle Natālija Petrova pateicās par augsto novērtējumu un atzina: “Mēs ar prieku saņemam šo balvu, jo valsts iestādes mūs reti atzīmē kā labāko uzņēmumu. Neskatoties uz ierobežojumiem, bijām spējīgi katru statistikas atskaiti nodot savlaicīgi un kvalitatīvi. Nākamgad strādāsim tādā pašā režīmā un centīsimies turpināt tikpat veiksmīgu sadarbību.”

Kopš 2015. gada balvu par teicamu sadarbību statistikas veidošanā CSP pasniegusi jau septiņiem uzņēmumiem. CSP balvu iepriekšējos gados saņēmuši uzņēmumi AS “Grindeks”, AS “Latvijas Finieris”, SIA “Lattelecom” un AS “Smiltenes piens”. Valsts simtgadē CSP speciālbalva par sadarbību statistikas veidošanā 100 gadu garumā tika pasniegta Jāņa Rozes apgādam. 2019. gadā CSP balvu saņēma “Latvijas Dzelzceļš”, bet pērn – SIA “Tolmets”.

2021. gadā 29 tūkstoši jeb ceturtā daļa no visiem ekonomiski aktīvajiem uzņēmumiem Latvijā CSP sniedza dažādus rādītājus. Kopā iesniegti aptuveni 310 000 statistikas pārskatu no uzņēmumiem, valsts un pašvaldību iestādēm, pašnodarbinātajiem un zemnieku saimniecībām.

 

Mediju jautājumi:
Komunikācijas daļa
E-pasts: media@csb.gov.lv
Tālr.: 67366621, 27880666