Turpinot 2015. gadā aizsākto tradīciju gada beigās pateikties vienam uzņēmumam, 28. decembrī Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Preiļu datu savākšanas centra vadītāja Konstantīna Seile pasniedza AS “Preiļu siers” ikgadējo CSP balvu par teicamu sadarbību kvalitatīvas statistikas nodrošināšanā 2023. gadā.

“Dati rāda, ka uzņēmums attīstās un ir līderis savā jomā. Vēlu, lai arī turpmāk saglabājat tempu, veicinot Latvijas uzņēmumu attīstību, gādājot garšīgus produktus mūsu galdiem. Tad arī statistikas dati būs pozitīvi. Īpašs paldies uzņēmuma grāmatvedības darbiniekiem, ar kuriem statistiķiem ir prieks strādāt. Atsaucīgi, saprotoši un gudri sadarbības partneri ir liela vērtība mūsu darbā,” pasniedzot ikgadējo CSP balvu, teica K. Seile.

Uzņēmuma sasniegumus un izaugsmi apliecina arī izdevuma “TOP 500+ Latvijas lielākie uzņēmumi 2023” saraksti, saskaņā ar kuriem AS “Preiļu siers” 2022. gadā noturējis pirmo vietu kā lielākais Latgales uzņēmums. Kategorijā “Lielākie pārtikas un dzērienu ražotāji pēc neto apgrozījuma 2022. gadā” uzņēmums ierindojies 8. vietā, gada laikā pakāpjoties par trim vietām.

AS "Preiļu siers" ir parādījis augstu profesionalitāti un atbildību, iesniedzot CSP kvalitatīvus un laicīgus datus un rūpīgi aizpildītas veidlapas. Termiņu ievērošana, datu kvalitāte un precizitāte šim uzņēmumam ir prioritāte.

Šogad 37 tūkstoši jeb piektā daļa no visiem ekonomiski aktīvajiem uzņēmumiem Latvijā sniedza informāciju CSP, kas veido statistiku par ekonomikas un uzņēmējdarbības attīstību valstī. Kopā iesniegti aptuveni 264 000 statistikas pārskatu no uzņēmumiem, valsts un pašvaldību iestādēm, pašnodarbinātajiem un zemnieku saimniecībām.

Kopš 2015. gada balvu par teicamu sadarbību statistikas veidošanā CSP pasniegusi 9 uzņēmumiem: AS “Grindeks”, AS “Latvijas Finieris”, SIA “Lattelecom” un AS “Smiltenes piens”. Valsts simtgadē CSP speciālbalva par sadarbību statistikas veidošanā 100 gadu garumā tika pasniegta Jāņa Rozes apgādam. 2019. gadā CSP balvu saņēma VAS “Latvijas Dzelzceļš”, 2020. gadā  – SIA “Tolmets”, 2021. gadā – AS “Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca”, bet pērn – SIA “Rimi Latvia”.

CSP 2023. gada balvas foto

no kreisās: Konstantīna Seile, Preiļu datu savākšanas centra vadītāja;
                  Aija Leščanova, AS “Preiļu siers” valdes locekle

Mediju jautājumi:

Komunikācijas daļa
media [at] csp.gov.lv