Jaunās mājaslapas ekrānšāviņš

Piektdien, 12. martā plkst. 15.00 Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) mājaslapa tiks pārmigrēta uz valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietņu vienoto platformu, un turpmāk būs līdzīga citām valsts iestāžu vietnēm – pēc vienotiem principiem veidota, mūsdienīga un ērti lietojama. Jaunā vietnes adrese būs csp.gov.lv, taču lietotāji, kas lietos līdzšinējo domēnu csb.gov.lv, automātiski tiks pārvirzīti uz jauno mājaslapu. Arī citām biežāk lietotajām saitēm ir izveidotas pāradresācijas uz jauno vietni vai statistikas portālu.

Jaunajā tīmekļa vietnē būs pieejama informācija par iedzīvotāju aptaujām, uzņēmumu apsekojumiem, iestādi un cita ar datiem tieši nesaistīta informācija.

Jau iepriekš informējām datu lietotājus, ka pēc CSP mājaslapas veiksmīgas migrācijas uz valsts pārvaldes vienoto tīmekļvietnes platformu CSP neturpinās uzturēt statistikas datubāzi, un tā būs pieejama tikai oficiālās statistikas portālā. Saskaņā ar datu publicēšanas kalendāru portālā tiks publicētas arī statistikas relīzes, publikācijas, kartes, datu vizualizācijas u.tml.

Pārejas shēma no tabulas identifikatora (ID) CSP statistikas datubāzē uz tabulas ID un nosaukumu oficiālās statistikas portālā.

Oficiālās statistikas portālā datubāzes tabulas iespējams atrast, pārlūkojot tēmu koku vai meklējot pēc tabulas nosaukuma vai ID. Visām oficiālās statistikas portālā publicētajām datubāzes tabulām ir iespējams izveidot piekļuvi ar lietojumprogrammas saskarni jeb API.

 

Papildu informācija:
Gundega Kuzmina
Informācijas daļa
E-pasts: 
Gundega.Kuzmina@csb.gov.lv
Tālr.: 67366933