Skats no jaunās Statistisko klasifikāciju satura pārvaldības sistēmas KLASIS

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ir uzsākusi pāreju no Statistisko klasifikāciju kataloga uz Statistisko klasifikāciju satura pārvaldības sistēmu KLASIS , kas mašīnlasāmā formātā nodrošina CSP atbildībā esošās aktuālās statistiskās klasifikācijas, to versijas, sasaisti ar citām radniecīgām klasifikācijām, kā arī pāreju uz līdzīgām ES un starptautiskajām klasifikācijām.

Lietotājiem jaunā sistēma nodrošina ērtāku klasifikāciju pārlūkošanu un meklēšanu, iespēju lejuplādēt klasifikāciju vairākos datu formātos (xlsx, csv, json, xml), kā arī piekļūt klasifikācijām, izmantojot API.

Pārejas periodā līdz 2024. gada beigām informācija par statistiskajām klasifikācijām būs pieejama gan līdzšinējā Statistisko klasifikāciju katalogā, gan jaunajā sistēmā KLASIS, pēc pārejas noslēgšanās, kas plānota 2025. gadā, šī informācija būs pieejama tikai KLASIS.

Statistikās klasifikācijas Latvijā ir noteiktas 2017. gada 3. janvāra Ministru kabineta noteikumu Nr. 2 "Noteikumi par statistisko klasifikāciju sarakstu un tajā iekļauto statistisko klasifikāciju ieviešanas, uzturēšanas un publicēšanas kārtību"  pielikumā. Gan katalogā, gan KLASIS ir pieejama MK noteikumos definētā informācija par statistiskajām klasifikācijām.